برگزاری نهمین کنگره کشوری سالانه انجمن دندانپزشکی ایران در شیراز

 رئیس انجمن دندانپزشکی ایران شعبه استان فارس از برپایی نهمین کنگره کشوری سالانه انجمن دندانپزشکی کشور در شیراز خبر داد.

 دکتر نازیلا شهبازی رئیس انجمن دندانپزشکی ایران شعبه استان فارس با بیان اینکه نهمین کنگره کشوری سالانه انجمن دندانپزشکی کشور آبان ماه سال جاری به میزبانی شیراز برگزار می شود، گفت: هدف از برگزاری این همایش ارتقاء علمی دانش دندانپزشکی، توانمند سازی و آشناسازی دندانپزشکان با تازه‌ترین تجهیزات این حوزه در کشور است.

وی افزود: در این همایش جدیدترین دستاورد‌ها در زمینه ایمپلنت، ترمیم و زیبایی، دندانپزشکی کودکان، درمان لیزر، درمان‌های لثه و پروتزها، دندانپزشکی اطفال ارائه می‌شود.

دکتر شهبازی ادامه داد: در این کنگره بیش از ۱۶ پنل علمی شامل سخنرانی، کارگاه‌های علمی و آموزش‌های ویژه و نیز نمایشگاه پوستر علمی ارائه می‌شود.

وی در ادامه، گفت: در حالی که شیراز قطب جنوب پزشکی در کشور به حساب میاید اما متاسفانه برای برپایی کنگره ها و سمینارهای بین المللی با مشکلاتی از جمله محل برپایی همایش ها مواجه هستیم که امیدواریم مسئولان ذی ربط برای حل این معضل تدبیری بیندیشند.

دکتر نوید ناصری رئیس این کنگره هم با بیان اینکه فارس تنها استانی است که پس از استان تهران این کنگره را سالانه برگزار می‌کند، افزود: علی رغم تنگنا‌های موجود، اما بزرگترین کنگره‌های دندانپزشکی در سطح منطقه پس از تهران را برگزار کرده‌ایم.

وی حضور مسئولین عالی رتبه وزارت بهداشت، ریاست کل سابق نظام پزشکی کشور، رئیس نظام پزشکی شیراز و برخی از مدیران ارشد استان فارس در سمینار‌های قبلی را دلیلی بر وجود اعتبار خاص برگزاری چنین کنگره‌هایی در کشور توسط این انجمن عنوان کرد.

 دکتر ناصری ادامه داد: حضور مهمان خارجی در این سمینار با توجه به شرایط موجود تاکنون قطعی نشده است.

دکتر ناصری گفت: در سال‌های گذشته مقالات ارسالی سمینار‌ها به چاپ رسیده، اما طبق ارزیابی و نظرسنجی از شرکت کنندگان و پیشنهادات، کلاس‌های آموزشی را جایگزین چاپ چکیده مقالات کرده‌ایم.

وی اظهار کرد: انجمن دندانپزشکی فارس در جامعه دندانپزشکی کشور جایگاه متعالی خود را به دست آورده است.

حسین میرهادی دبیر علمی سیمنار نیز در ادامه این نشست، بیان کرد: در تمام رشته‌های تخصصی دندانپزشکی اساتید مجربی در فارس داریم که از همه آن‌ها برای حضور در کنگره دعوت شده است و به همین دلیل نیازی به حضور اساتید خارجی احساس نمی‌شود.

دبیر اجرایی نهمین سمینار علمی کاربردی دندانپزشکی پارسه نیز در ادامه این نشست بیان کرد: ۴۰ شرکت وارد کننده برای تبلیغ و عرضه تجهیزات دندانپزشکی در این سمینار شرکت خواهند کرد.

دکتر امیر عزمی با یادآوری این موضوع که انجمن دندانپزشکی ایران از قدیمی‌ترین و نخستین تشکل‌های پزشکی در کشور است، گفت: انجمن شعبه فارس از سال ٧۵ فعالیت خود را آغاز کرده است.

گفتنی است نهمین کنگره کشوری سالانه انجمن دندانپزشکی کشور از ۲۳ تا ۲۵ آبان ماه به مدت ۳ روز در محل هتل همای شیراز برگزار خواهد شد.

عکس نشست خبری

نوشته شده توسط مهرداد قاسمی پناه در تاريخ ۰۱ آبان ۱۳۹۷ دسته : اخبار | 0 ديدگاه